Stipendia truhlářům

Milujeme práci se dřevem, baví nás a patříme v ní k těm nejlepším. Jenže zájem o naše krásné řemeslo- truhlařinu, roste u budoucích středoškoláků velmi málo.

Proto jsme se rozhodli, že budeme obor truhlář podporovat a propagovat ze všech sil. Že naši lásku k řemeslu budeme šířit, jak se dá. Chceme, aby se žáci základních škol více zajímali o možnosti, které se jim s truhlařinou v budoucnu otevřou. Aby jednou byli hrdí, že si zvolili truhlářské řemeslo. Aby svou práci dělali rádi a se ctí.

A co pro to děláme?

Bedýnky pro truhláře plné nářadí

Každý rok rozdáme mladým truhlářům v 1. ročníku bedýnky plné nářadí a potřebných pomůcek. Setkáme se společně u nás ve výrobě, aby viděli, co je vlastně po škole čeká. Truhláře provází náš mistr Pavel, který u nás pracuje už přes 30 let a není nikdo jiný, kdo by truhlářskému řemeslu rozuměl lépe a uměl kluky pro práci nadchnout.

Stipendia truhlářům za dobré výsledky

Od začátku školního roku 2018/2019 jsme ve spolupráci s Integrovanou střední školou ve Slavkově u Brna zavedli motivační příspěvky pro studenty tříletého výučního oboru Truhlář. Každý školní rok rozdáme mezi učně všech tří ročníků cca 100 000 Kč, ať už přímo na stipendiích nebo zakoupením potřebného nářadí pro studenty, především prvních ročníků.

Naše stipendia studenty k ničemu nezavazují, není v tom žádný „háček“, studenti se po dokončení svého studia neupisují k práci v naší firmě. Pokud budou chtít, samozřejmě je velice rádi zaměstnáme a postaráme se o ně, práci ale rozhodně nikomu nenutíme. Přesvědčit se o tom můžete sami, stačí si pročíst podrobné znění podmínek stipendií, které si můžete stáhnout:

STIPENDIA KE STAŽENÍ

V okolí podporujeme také základní školy

Základním školám na Vyškovsku již několik let nabízíme možnost exkurze do naší továrny. Děti nakouknou pod ruce stolařům a truhlářům a na vlastní oči se přesvědčí, jaká práce je za jednou šatní skříní nebo stolkem. Od designu přes konstrukci, obchod až po samotnou výrobu. Využití tak u nás najdou nejen vyučení truhláři, ale i programátoři obráběcích strojů, nábytkoví inženýři, konstruktéři, designéři nebo dokonce obchodníci a pracovníci marketingu.

Kromě exkurzí nabízíme i možnost využití našeho zbytkového materiálu pro potřeby škol, ať už se jedná o dřevěné přířezy pro práci ve školních dílnách, nebo o materiál, který učitelé využívají třeba ve výtvarné výchově. Někdy se s naší vlastní „dílničkou“ účastníme i školních jarmarků.

Sponzorujeme soutěž Mistrovství ČR oboru Truhlář

Spolu s ISŠ ve Slavkově u Brna a Klastrem českých nábytkářů jsme pomohli zorganizovat a podpořit první ročník soutěže Mistrovství ČR v oboru truhlář. Pevně věříme, že se také podaří prosadit tuto soutěž do prestižní přehlídky oborových dovedností České ručičky, kam dle našeho názoru truhlářství jako řemeslo právem náleží.