Popůvky

Interiér rodinného domu ve stylu Japandi

Budovat moderní interiér podle kvalitního architektonického návrhu je vždy radost. Měli jsme tu čest realizovat přízemí moderního rodinného domu v nádherném prostředí Popůvek u Brna podle návrhu Ing. arch. Kateřiny Horych. Majitelé domu jsou mladí manželé s dětmi, kteří se zhlédli ve stylu bydlení Japandi. Tento styl bydlení je elegantní kombinací japonského minimalismu a skandinávského designu, který prezentuje koncept bydlení zvaného hygge. Japandi klade důraz na přírodní prvky a udržitelnost, a také upřednostňuje zásady kvality před kvantitou. Vyznačuje čistými liniemi, jednoduchostí a harmonickou barevnou paletou, která vytváří klidnou a útulnou atmosféru. V našem projektu jsme realizovali všechny navržené prvky Japandi stylu, interiér působí svěže, moderně a přitom je pohodlný pro každodenní život mladé rodiny.

Krásná práce pro Truhláře z Rousínova

Jsme celou duší truhláři a naší doménou je umění práce se dřevem a realizace interiérů a nábytku na míru. Preciznost a smysl pro detail jsou pro nás samozřejmostí. Umíme si poradit se složitým zadáním. Interiér, ve kterém hraje hlavní roli dřevo, nás nesmírně baví a na výsledku je to znát. Pojďte se podívat, jak celá realizace dopadla.

 

Zobrazit více
Interiér rodinného domu ve stylu Japandi

Řešíte nový interiér rodinného domu?

Napište nám

Zádveří a schodiště

Zádveří, které plynule přechází ve schodiště do prvního patra, jsme vybavili předsíňovým nábytkem na míru, který nejenže nabízí dostatek úložného prostoru, ale zároveň dokonale ladí s designem celého domu. Stěny zádveří jsme obložili elegantními lamelovými obklady, které dodávají prostoru moderní a útulný vzhled. Tento stylový obklad pokračuje i v chodbě, kde jsme integrovali dveře vyrobené na míru do připravené dřevěné příčky. Jednotný materiál nábytku, obkladu i dveří podporuje čisté a minimalistické linie interiéru.

Schody vedoucí ze zádveří do prvního patra jsou od hlavního vstupu citlivě odděleny lamelovým paravánem, který prostor opticky člení a zároveň zachovává jeho otevřenost. Vstup do domu tak působí harmonicky a každý příchozí se ihned ocitne v příjemném a útulném prostředí, které ho provází celým domem.

Společenský prostor

Společenskou část domu  tvoří prostorná místnost s velkoformátovými okny, zahrnuje kuchyňský kout propojený s kuchyňským poloostrůvkem, prostor pro jídelní stůl a obývací pokoj s pohodlnou sedačkou. Celý prostor je laděn do příjemné barevnosti bílé, dekoru dřeva a neutrální šedé barvy pohledového betonu stropu.

Pro Japandi styl je charakteristický nízkoprofilový nábytek, který vychází z japonské filozofie, kdy blízkost nábytku s podlahou symbolizuje vyrovnanost a propojení se zemí. Interiér pak vypadá velice útulně, příjemně a prostory získávají na vzdušnosti. V našem projektu se nízkoprofilový nábytek objevuje ve formě skříněk pod televizi a pohodlné lavice v jídelním koutě, která slouží nejen k sezení, ale i jako úložný prostor.

Kuchyňská linka je řešena jako vestavěná vysoká skříň, dvířka se otevírají pomocí důmyslného systému, kdy zajíždějí do konstrukce kuchyňské linky a nikdy v prostoru nepřekážejí. Vnitřní uspořádání skříněk je důkladně a do detailu promyšleno tak, aby mohlo být vždy vše přehledně uloženo. Předěl mezi obytnou částí a kuchyňským prostorem tvoří barový kuchyňský pult ve vzhledu bílého mramoru se zabudovaným varným centrem a dřezem.

Koupelna

Hlavní dominantou této moderní koupelny je prostorný walk-in sprchový kout, který poskytuje neuvěřitelné pohodlí a pocit luxusu. Interiér koupelny jsme vybavili nábytkem na míru, který zahrnuje nejen elegantní skříňky, ale také šikovně umístěné poličky v nikách.

Umyvadlová skříňka, obložená Corianem, vyniká svou elegancí. Velkoplošné zrcadlo na míru nejenže opticky zvětšuje prostor, ale také dodává celé koupelně svěží a moderní vzhled. Každý detail byl pečlivě proveden s maximální precizností, aby vytvořil harmonický a funkční prostor, který dokonale vyhovuje potřebám a přáním našich klientů.

 

Líbí se vám realizace?

Napište nám