Praha

Rekonstrukce prvorepublikového bytu

Vysoké stropy, poctivé dřevěné parkety a dvoukřídlé dveře. Zní to jako hádanka, ale všichni víme, že právě tyto znaky jsou typické pro prvorepublikový byt. My jsme měli tu čest, podílet se na rekonstrukci nádherného bytu přímo v centru Prahy a podle architektonického návrhu Ing. arch Jakuba Loučky zrealizovat kompletní interiér.

Rekonstrukce v moderním pojetí

Prostorný byt s velkorysou výškou doslova vybízel k vestavěnému nábytku, který je nejen praktický, ale i vkusný. Kontrast tmavšího dřevěného dekoru, bílých masivních dveří a petrolejové barvy působí moderně a svěže. Nábytek jsme vyráběli převážně v tmavém dekoru laminované dřevotřísky, která dokonale imituje dřevo a přitom je extrémně odolná. Dekor se objevuje u koupelnového nábytku, knihovny, vestavěných skříních i na kuchyňské lince.

Kuchyňská linka na míru je velmi výrazná a atypická.  Minimalistická deska z elegantního kompaktního materiálu a kovová konstrukce spolu dokonale ladí. Samostatně stojící kuchyňský ostrůvek je společně s bílou cihlovou stěnou dominantou celého prostoru, který propojuje kuchyni s obývacím pokojem a jídelnou.

Autor návrhu: Ing. arch. Jakub Loučka

Rekonstrukce prvorepublikového bytu

Plánujete rekonstrukci vašeho bytu?

Napište nám

Líbí se vám realizace?

Napište nám