Ostrava

Čistý a funkční design kanceláří Stora Enso

Interiér kanceláří Stora Enso v čistém designu

Společnost Stora Enso je lídrem v produkci výrobků z obnovitelných materiálů a svojí vizí je nám neskutečně blízká. Celý projekt se nesl v duchu minimalismu, čistého designu, funkčnosti a udržitelnosti. Řešili jsme nejen obklady stěn, ohranění skleněných příček, firemní kuchyně, ale také akustiku.

Právě čistý design a jednoduché linie nám při výrobě neodpustily žádné odchylky a celý náš tým od konstruktérů až po truhláře, pracoval s vysokou precizností. Jako dodavatel převážně interiérů a kanceláří na míru, jsme se postarali o výrobu atypického nábytku.

Oblékli jsme stěny a dělící příčky „do dřeva“

Velká část realizace kanceláří probíhala vzhledem k atypickým prvkům přímo v nových prostorách budovy Organica v Ostravě. Naši truhláři si v prostorách vytvořili provizorní dílnu a všechny stěny i příčky změnili k nepoznání. Obložili veškeré stěny, ohranili příčky organických tvarů, kde stěží najdete pravý úhel a doslova je „oblékli do dřeva.“

Obložení ve světlém dřevěném dekoru celý prostor zateplilo a také pozitivně zapůsobilo na akustiku. I přesto působí prostor díky skleněným příčkám neuvěřitelně vzdušně.

 

Zobrazit více
Čistý a funkční design kanceláří Stora Enso

Chcete i vy moderní a udržitelné kanceláře?

Napište nám

Dostatek pohodlí pro zaměstnance

Do kanceláří jsme vyráběli hned dvě firemní kuchyňky, které se lišily uspořádáním i designem. Jedna koresponduje se světlým dřevodekorem a druhá má moderní nádech s prosvětleným barem. Obě dvě jsou velmi prostorné a poskytují zaměstnancům vše, co je třeba.

Součástí prostoru u kuchyňky byly také boxy s čalouněnými lavicemi a ústředním stolkem, které šetří místo a jsou pohodlné a praktické.

Dřevo hýbe světem, Dřevodílo světem interiérů

Ve Stora Enso věří, že všechno, co se dnes vyrábí z fosilních materiálů, bude zítra možné vyrobit ze dřeva. To je krásná myšlenka.  My věříme, že jsme jim za naše  Dřevodílo dodali díky poctivé práci našich truhlářů kanceláře, na mnoho dalších a úspěšných zítřků.

 

Zajímá vás, jak celá realizace a montáž probíhala? Prohlédněte si video přímo z kanceláří Stora Enso!

 

Autor návrhu: Procházka & Partners

Líbí se vám realizace?

Napište nám